fbpx
zajęcia niemowlaków w łodzi

Nie tak dawno urodziłaś, zaczynasz oswajać się z nowymi obowiązkami, poznajesz nową rutynę i zaczyna Ci brakować kontaktu z innymi? Świetnym rozwiązaniem mogą być zajęcia dodatkowe dla niemowlaków. O tym czy w ogóle warto na takie zajęcia uczęszczać i jakie korzyści mogą przynieść przeczytasz poniżej.

zajęcia dla niemowląt (1mż - 1L)

Z jednej strony można pomyśleć, że niemowlę nie jest jeszcze w stanie aktywnie brać udziału w zajęciach dodatkowych. Jednak początkowe miesiące życia dziecka mają ogromny wpływ na jego funkcjonowanie w późniejszych latach. Warto zapewnić dziecku ekspozycję na różnego typu aktywności już od bardzo wczesnego wieku. A jest kilka opcji do wyboru! W Warsztatkowie również prowadzimy różnego typu zajęcia rozwojowe dla Maluszków poniżej 1 roku życia.

  • zajęcia umuzykalniające Gordonki Baby (0 – 6m)
  • zajęcia umuzykalniające Gordonki (6m – 3l)
  • zajęcia umuzykalniające Muzyczne ABC (6m – 3l)
  • zajęcia sensoryczne Sensorkowo (6m – 3l)
  • zajęcia adaptacyjne do żłobka Przyjazny Start (9m-23m)
  • okazjonalne warsztaty np. Mój pierwszy Dzień Taty (0-1l)

organizacja zajęć dla niemowlaków

Zajęcia dla niemowląt czyli dzieci poniżej 1 roku życia trwają zwykle między 30 – 45 minut. Jest to maksymalny czas, w jakim taki Maluszek jest w stanie być aktywny i skupiony. Zajęcia w większości odbywają się w godzinach przedpołudniowych. Dziecko jest wtedy wypoczęte i jest większa szansa, żeby trafić w okno aktywności. 

Warsztatkowo jest przestrzenią przyjazną najmłodszym. Lokal mieści się na parterze, można z łatwością wjechać wózkiem do środka i go 'zaparkować’ w korytarzu. Na miejscu jest dostępny przewijak oraz podgrzewacz do butelek.

Gordonki [6mż - 3l]

Gordonki to zajęcia umuzykalniające dla dzieci poniżej 3 lat (z opiekunami). Pierwsze lata życia dziecka są niezwykle istotne w jego rozwoju, właśnie w tym wieku potencjał dzieci do rozwoju zdolności muzycznych jest najwyższy.

Zajęcia gordonowskie prowadzone są w formie zabawy w oparciu o metodę E.E Gordona. Dzieci osłuchują się z różnymi skalami, rytmami, a oprócz tego rozwijają płynną mowę, koordynację ruchową, są bardziej kreatywne, mają możliwość kontaktu z innymi dziećmi w podobnym wieku oraz po prostu miło spędzają czas z rodzicem.

Aktualny grafik zajęć.

GORDONKI BABY [0mż - 6mż]

Gordonki BABY to zajęcia dedykowane dla dzieci poniżej 6 miesięca życia 👶. Grupa stworzona specjalnie dla najmłodszych – skala dźwięków, ograniczona ilość bodźców, długość zajęć, wszystko jest dostosowane do wieku Maluszków. 

Aktualny grafik zajęć.

MUZYCZNE ABC [6mż - 3l]

Te zajęcia to prawdziwa karuzela muzyczno-rytmiczna – będziemy grać, śpiewać, stukać, tańczyć, klaskać, pląsać, machać i ćwiczyć. Nie ma chwili na nudę 😉.

Powyższe zajęcia oparte są na zasadach rytmiki E. Jacquesa-Dalcroze’a, C. Orffa oraz autorskich ćwiczeniach. Podczas zajęć stosowane są różnorodne ćwiczenia rytmiczne do muzyki granej na żywo na instrumencie klawiszowym, zabawy z instrumentarium Orffa, taniec i swobodne improwizacje do muzyki (często z użyciem rekwizytów, chust, wstążek czy pomponów), ćwiczenia tonalno-wokalne, logorytmiczne i wiele, wiele innych.

Aktualny grafik zajęć.

SENSORKOWO [6mż - 3l]

Zajęcia sensoryczne Sensorkowo mają za zadanie rozwój i stymulację zmysłów dziecka. Są doskonałym wsparciem rozwoju małych dzieci, a ich rozwój we wczesnym etapie życia ma bardzo duży wpływ na funkcjonowanie w życiu dorosłym.
Sensorkowo to zajęcia, które nie mają określonego scenariusza. Przygotowujemy różnorodne stacje sensoryczne, dzieci mają możliwość swobodnego eksplorowania.
Jest to forma nauki przez doświadczanie. Staramy się podążać za dzieckiem, pomagać mu i bawić się z nim, ale nic mu nie narzucamy. ☺️
 

Aktualny grafik zajęć.

Przyjazny start [9mż - 23Mż]

Zajęcia adaptacyjne do żłobka, które pomogą Twojemu dziecku oswoić się z nowymi aktywnościami, przebywaniem w grupie dzieci czy nową Ciocią.
Seria zajęć obejmuje 3 spotkania po 1,5h każde. Podczas pierwszej godziny będziemy działać sensorycznie, plastycznie czy twórczo, stymulować percepcję dotykową lub węchową, w zależności od programu spotkania. Jednym słowem będziemy poznawać otaczający nas świat zachowując przy tym dużo swobody. Następne pół godziny to będzie swobodna zabawa, do dyspozycji dzieci będą edukacyjne i drewniane zabawki.

Rodzic będzie miał możliwość zobaczyć jak Maluszek zachowuje się przy innych dzieciach oraz jak działa podczas zajęć, co na pewno ułatwi rozpoczęcie Waszej przygody żłobkowej.
 

Aktualny grafik zajęć.

MÓJ PIERWSZY DZIEŃ TATY

’Mój pierwszy Dzień Taty’ to były wyjątkowe warsztaty dla najmłodszych! Odwiedziły nas Maluszki od 3mż i wspólnie tworzyliśmy wspaniałe personalizowane prezenty z okazji Dnia Ojca.
 
Była to też okazja, aby spędzić trochę czasu z innymi Mamusiami i porozmawiać o dzieciowych i mniej-dzieciowych sprawach. 😉

W planie mamy kolejne warsztaty okazjonalne, szczegóły już wkrótce.

Aktualny grafik zajęć.

Najnowsze posty

spis warsztatów dla dzieci w łodzi

Warsztaty Świąteczne dla dzieci

Zbliża się najpiękniejszy okres w roku – Święta Bożego Narodzenia. Przyjdźcie do nas, aby poczuć magię Świąt, stworzyć wspaniałe pamiątki i świetnie się bawić. Poniżej…

Czytaj dalej»
zabawa dla dzieci na zakończenie lata

Barbie Party czyli zakończenie lata

Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 4-7 oraz 8 – 12 lat na wyjątkową zabawę w stylu Barbie! Zabawa dla dzieci barbie  Super-wystrzałowa Mega-różowa Jedyna-takaimpreza na pożegnanie lata .…

Czytaj dalej»

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

KATEGORIE

Kategorie
warsztaty dla dzieci logo 2

Kameralna przestrzeń dla dzieci i rodziców. 

Masz pytanie? Napisz!
zabawki montessori w warsztatkowie