fbpx
urodzinki

Co roku marzysz o tym, aby ten dzień był wyjątkowy – urodziny Twojego dziecka. Jednak przy natłoku codziennych obowiązków jak praca, dom, zakupy czy gotowanie, dokładanie kolejnych zajęć może być niekiedy przytłaczające. Od czego zacząć? Co wziąć pod uwagę? Co lubią małe dzieci? Pytania się mnożą, dlatego skorzystaj z naszej ściągawki, aby o niczym nie zapomnieć i sprawić, że organizacja przyjęcia to będzie czysta przyjemność.

URODZINY DZIECKA - BURZA MÓZGÓW

Przygotowania zacznij od burzy mózgów. Przeznacz 15 minut i przygotuj krótki zarys imprezy. Rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę:

  • Budżet 
  • Miejsce i tematyka
  • Lista gości
  • Atrakcje
  • Jedzenie
  • Dekoracje
  • Upominki

MIEJSCE I TEMATYKA

Pierwszą rzeczą, o której musisz zdecydować, jest miejsce w którym chcesz zorganizować urodzinki. Czy masz wystarczająco miejsca oraz warunki, aby zaprosić gości do domu? Czy może warto wybrać lokal? Istotne jest też, w jakim wieku jest jubilat oraz goście. Młodsze dzieci z pewnością nie usiądą w miejscu przy stole – dlatego warto rozważyć lokale, gdzie będą miały możliwość swobodnego poruszania się, a zarazem wspólnej zabawy. Jednym z rozwiązań będzie kameralna bawialnia, gdzie maluchy będą mogły spędzić razem czas.

GOŚCIE

Jak już zdecydujesz, gdzie chcesz zorganizować przyjęcie urodzinowe dla swojego dziecka oraz określisz termin, to jest moment, aby zaprosić gości. Upewnij się, że dasz im wystarczająco czasu na planowanie. Możesz zaprojektować zaproszenia online i wysłać poprzez Messengera, Whatsappa czy MMSa.

ATRAKCJE

Atrakcje dla dzieci to zdecydowanie główny punkt programu imprezy urodzinowej. Bez względu na to, czy organizujesz przyjęcie w domu czy w lokalu, warto zaplanować ciekawe aktywności dla najmłodszych. Możesz wynająć animatora, który dostosuje rodzaj zabaw do wieku dzieci, zorganizować pokaz magika, baniek mydlanych czy malowanie buziek. Możesz samodzielnie przygotować karty pracy, przepis na slime’a czy zabawy sensoryczne.

JEDZENIE

Na tego typu imprezach zdecydowanie górują przekąski. Dzieci zwykle są zbyt zaaferowane zabawą i nie mają czasu na jedzenie ;). Pomyśl o zaserwowaniu rzeczy, które można szybko złapać w rękę jak kanapeczki na jeden kęs, owocki, marchewka czy ogórek pokrojone w słupki.

TORT URODZINOWY​

Chyba nikt nie wyobraża sobie urodzin bez tortu urodzinowego :). Masz oczywiście różne opcje. Zamówić tort z cukierni – a możliwości są ogromne, niektóre cukiernie potrafią wykonać prawdziwe dzieła sztuki. Torty mogą reprezentować ulubione postaci, zwierzątka czy hobby Twojego malucha. Możesz zrobić tort samodzielnie. Jeśli natomiast wolałabyś uniknąć dodatkowej porcji słodyczy, możesz zaserwować tort wykonany z kartoników z małymi upominkami w środku. Jest to świetna alternatywa dla tortu tradycyjnego i na pewno wzbudzi niemałe zainteresowanie.

DEKORACJE

Jeśli organizujesz urodziny w lokalu albo sali zabaw, upewnij się, że zapewniają nakrycie stołu i zastawę. Jeśli nie, bądź jeśli zdecydowaliście zorganizować przyjęcie w domu, zadbaj o talerzyki, sztućce i serwetki.  W sklepach możesz dostać gotowe zestawy zgodne z tematyką imprezy, a może dysponujesz wielorazowymi, nietłukącymi talerzami? Do tego nie zapomnij o balonach, czapeczkach i oczywiście trąbkach. Dzieci na pewno się ucieszą z tych drobiazgów.  

UPOMINKI​

Wiadomo, że nie prezenty urodzinowe są najważniejsze, jednak dla dziecka na pewno będą miłym uzupełnieniem tego dnia. Spróbuj dostosować upominek do wieku jubilata.

Najnowsze posty

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

KATEGORIE

warsztaty dla dzieci logo 2

Kameralna przestrzeń dla dzieci i rodziców. 

Masz pytanie? Napisz!
zabawki montessori w warsztatkowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *