fbpx
dzieci podczas zajęć tanecznych dla dzieci w lodzi

Zajęcia taneczne dla dzieci, czy warto zaczynać od najmłodszych lat? Taniec to niezwykle piękny, często magiczny sposób wyrażania siebie oraz własnych emocji. Poprzez ruch można opowiedzieć historię i przenieść się w inny, wyjątkowy świat.

Chyba każdego z nas rozczula widok maluszka poruszającego się w rytm muzyki. Jest to dla niego zupełnie naturalne, ponieważ już od urodzenia odczuwa potrzebę ruchu. Warto to pielęgnować i zobaczyć jak wyglądają zajęcia taneczne dla dzieci. Te dla najmłodszych to połączenie zabawy z elementami tańca.

Dlaczego warto sKORZYSTAĆ z zajęć tanecznych dla dzieci ?

Dziecko ma niespożyte pokłady energii. Warto to wykorzystać i wyciągnąć z tego jak najwięcej korzyści dla prawidłowego rozwoju dziecka. A lista korzyści płynąca z zajęć tanecznych dla dzieci jest naprawdę długa:

  • Uczucie szczęścia
  • Wzmocnienie mięśni
  • Budowanie sfery poznawczej
  • Rozwijanie zwinności motorycznej
  • Rozwijanie kreatywności
  • Wzmacnianie charakteru
  • Rozwijanie wrażliwości estetycznej
  • Odkrycie pasji na całe życie

Uczucie szczęścia

Taniec powoduje zwiększone wydzielanie endorfin – hormonu szczęścia. Podskakując i ruszając się w rytm muzyki, dzieci nie tylko rozładują nadmiar swojej energii, niwelując tym napięcie całego ciała, ale także będzie to dla nich czysta przyjemność. Uśmiech nie będzie schodził z buzi malucha.

Wzmocnienie mięśni

W tańcu pracuje całe ciało. Pomaga on utrzymać prawidłową postawę ciała i wzmacnia wszystkie mięśnie. Dzieci, poprzez taniec uczą się koordynacji i pracują nad swoją równowagą . Ruch przy muzyce pozytywnie wpływa na układ krążenia, oddechowy, nerwowy i kostno-stawowy. Poprawia postawę ciała, likwidując jednocześnie wady postawy.

Budowanie sfery poznawczej

Dzięki muzyce dzieci ćwiczą podzielność uwagi oraz szybkość reakcji. Różne tempo i dynamika utworów budują u dzieci poczucie rytmu. Pobudza wyobraźnię przestrzenną, a dodatkowo ćwiczy pamięć. Będzie to pomocne przy nauce podstawowych pojęć matematycznych, takich jak np. wielokrotność.

Rozwijanie motoryki dużej

Poprzez regularne zajęcia, ciało dziecka staje się bardziej gibkie i wytrzymałe. Dziecko uczy się możliwości swojego ciała i ma nad nim większą kontrolę. Staje się bardziej świadome. Taniec pomaga także dzieciom lepiej radzić  z trudniejszymi ćwiczeniami na wf-ie.

Rozwijanie kreatywności

Nikogo nie trzeba przekonywać, że taniec jest bardzo kreatywny. Dzieci mają okazję nie tylko odtwarzać pokazane ruchy, ale również tworzyć własną choreografię. To forma sztuki i wyrażanie siebie, co u dzieci jest niezwykle potrzebne.

Wzmacnianie charakteru

Taniec uczy pielęgnować w dzieciach to, co najlepsze – cierpliwość, empatię, sumienność czy wytrwałość. Dzieci w przyjemny sposób nauczą się pracy w grupie, pomagania i odpowiadania na potrzeby innych uczestników zajęć. Wzmocni też ich pewność siebie.

Rozwijanie wrażliwości estetycznej

Obcowanie z muzyką i z tańcem uwrażliwia młodego człowieka na sztukę oraz na piękno ruchu. Możemy taniec traktować jako ćwiczenia umiejętności emocjonalnych i wrażliwości na sztukę. Ta forma ruchu pozwala dzieciom na bezpieczne wyrażanie swoich emocji, zarówno tych pozytywnych, jak i negatywnych.

Odkrycie pasji na całe życie

Nie ma nic piękniejszego niż pasja, którą można pielęgnować i rozwijać przez całe swoje życie. Może się okazać, że zaszczepiliście ją w maluchach, i że stanie się ona ich sposobem na życie.

W tym wszystkim nie można zapomnieć  o dobrej zabawie. To właśnie ona jest dla maluchów najistotniejsza i to na niej najmocniej się skupiają. A taniec jest świetną zabawą, która doskonale integruje umysł i ciało dziecka

Warsztatkowo zaprasza na zajęcia taneczne dla dzieci:

Najnowsze posty

spis warsztatów dla dzieci w łodzi

Warsztaty Świąteczne dla dzieci

Zbliża się najpiękniejszy okres w roku – Święta Bożego Narodzenia. Przyjdźcie do nas, aby poczuć magię Świąt, stworzyć wspaniałe pamiątki i świetnie się bawić. Poniżej…

Czytaj dalej»
zabawa dla dzieci na zakończenie lata

Barbie Party czyli zakończenie lata

Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 4-7 oraz 8 – 12 lat na wyjątkową zabawę w stylu Barbie! Zabawa dla dzieci barbie  Super-wystrzałowa Mega-różowa Jedyna-takaimpreza na pożegnanie lata .…

Czytaj dalej»

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

KATEGORIE

warsztaty dla dzieci logo 2

Kameralna przestrzeń dla dzieci i rodziców. 

Masz pytanie? Napisz!
zabawki montessori w warsztatkowie