fbpx
joga dla dzieci yogisie cho na mate

Czy joga dla dzieci to ćwiczenia, na których się tylko siedzi i nic nie robi? 

Czy to nauka dziwnych, akrobatycznych figur?  

Czy moje dziecko nie jest zbyt żywiołowe?

O co chodzi w jodze dla dzieci?

Z takimi pytaniami spotykamy się w toku naszej pracy, dlatego w kilku prostych słowach postaramy się wyjaśnić czym jest joga dla dzieci, ukazując, ze pozory mogą mylić. Joga dla dzieci to w skrócie integracyjne, ruchowe i mentalne zajęcia dla najmłodszych. Program zajęć opiera się na ćwiczeniach, które wzmacniają ciało fizyczne, ale jednocześnie uczą jak rozluźniać umysł, uspokajają emocje i budują pozytywne relacje pośród ćwiczących.

Czy te zajęcia są nudne?

 Joga dla dzieci to przede wszystkim swobodna i pełna dynamiki zabawa z wykorzystaniem ruchu ciała, ćwiczeń oddechowych i relaksacyjnych, oraz technik mentalnych rozwijających umiejętności twórczego i kreatywnego myślenia. Jednocześnie wspiera kształtowanie umiejętności radzenia sobie ze stresem od najmłodszych lat. 

W trakcie 45-minutowego spotkania trenujemy pamięć ruchową, ćwiczymy koncentrację i skupienie uwagi, a wszystko to podajemy w formie gier, zabaw oraz ćwiczeń interpersonalnych. Wszystko przebiega przy pewnej dawce dyscypliny, ale serwowanej z dużą dawką humoru. Tak, da się ;).

A jak to robimy?

Automasaż, pozycja „wariata”, zabawa w ganianego w pozycji drzewa skacząc na jednej nodze, tunel psów z głową w dół, turlanie się po sobie, oddechy magicznych stworzeń, mantra pszczoły, medytacja lampy Alladyna, nagroda w postaci Super-Mana stojącego na głowie…. To tylko garstka z całej masy technik prawdziwej jogi, dostosowanej do wieku, potrzeb i wyobraźni dzieci.

jakie są korzyści uczestnictwa w zajęciach jogi dla dzieci?

Rodzice dzieci, które regularnie uczestniczą w zajęciach, najczęściej wspominają o takich efektach jak: 

 • poprawa postawy ciała;
 • lepsza odporność organizmu;
 • wzmocnienie mięśni; 
 • zwiększenie gibkości i elastyczności; 
 • spokojniejszy, bardziej pozytywny i twórczy umysł; 
 • łagodniejsze, bardziej empatyczne i harmonijne emocje; 
 • odreagowanie napięć; 
 • częstsza zgoda z rodzeństwem i rówieśnikami;
 • swobodniejsze wyrażanie uczuć; nauka samodyscypliny; 
 • lepsza pamięć i wyższy poziom koncentracji; 
 • wzrost wiary w siebie i samoakceptacji.
 

Można wymieniać jeszcze długo, ale zamiast wierzyć na słowo, najlepiej przyjść na zajęcia i przekonać się samemu :).

 

YOGISIE W WARSZTATKOWIE:

Jaki jest lepszy sposób na umacnianie więzi rodzic – dziecko, niż wspólne spędzanie czasu? Dodajmy do tego aktywność fizyczną, techniki relaksacyjne i dobrą zabawę. :). Takie właśnie są zajęcia Yogisie – joga dla dzieci, które w Warsztatkowie poprowadzi CHO NA MATE. 

O prowadzących:

Ewa Wesoła i Michał Czerny – dyplomowani instruktorzy hatha jogi, jogi dla dzieci oraz warsztatów rozwoju osobistego, opartych na technikach oddechowych, relaksacyjnych i interpersonalnych. Kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe – zdobyte w placówkach edukacyjnych, ośrodkach fitness, domach kultury i szkołach jogi – sprawia, że ich zajęcia są prowadzone w sposób profesjonalny i bezpieczny dla adeptów, a dzięki holistycznemu podejściu do treningu ciała i umysłu, przynoszą uczestnikom wiele satysfakcji i radości.

O mobilnej szkole jogi:

CHO NA MATE, czyli mobilna szkoła jogi to zajęcia prowadzone dla klientów indywidualnych i grup zorganizowanych, z dojazdem do adeptów. Jeśli chcesz ćwiczyć samemu lub jesteś częścią grupy, zainteresowanej wspólną praktyką jogi, lub potrzebujesz bardziej zindywidualizowanego podejścia niż w zatłoczonych szkołach jogi czy klubach fitness, to oferta jogi mobilnej jest właśnie dla Ciebie.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najnowsze posty

spis warsztatów dla dzieci w łodzi

Warsztaty Świąteczne dla dzieci

Zbliża się najpiękniejszy okres w roku – Święta Bożego Narodzenia. Przyjdźcie do nas, aby poczuć magię Świąt, stworzyć wspaniałe pamiątki i świetnie się bawić. Poniżej…

Czytaj dalej»
zabawa dla dzieci na zakończenie lata

Barbie Party czyli zakończenie lata

Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 4-7 oraz 8 – 12 lat na wyjątkową zabawę w stylu Barbie! Zabawa dla dzieci barbie  Super-wystrzałowa Mega-różowa Jedyna-takaimpreza na pożegnanie lata .…

Czytaj dalej»

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

KATEGORIE

warsztaty dla dzieci logo 2

Kameralna przestrzeń dla dzieci i rodziców. 

Masz pytanie? Napisz!
zabawki montessori w warsztatkowie