fbpx

KLASYKA SMYKA

muzyka klasyczna dla dzieci
Zajęcia oparte niemalże w 100% na muzyce klasycznej:
🎶 fortepianowej,
🎶 skrzypcowej,
🎶 orkiestrowej
🎶 czy chóralnej,
takich kompozytorów jak Mozart, Bach, Beethoven, Debussy, Chopin i innych.

Opis Zajęć:

Podczas zajęć wykorzystywane będą utwory, do których dobrane zostały odpowiednie ćwiczenia, często przy użyciu rekwizytów, kart, instrumentarium Orffa. Dodatkowo całość będzie wzbogacona grą na instrumencie klawiszowym. Nie zapomnimy również o dobrej zabawie – dzieci zawsze świetnie się bawią na zajęciach Cioci Pauli 🤗.
 
Zajęcia są prowadzone jako cykl spotkań. Dodatkowo rodzice otrzymają listę utworów wykorzystywanych podczas zajęć, aby również sami, w domowych warunkach, mogli powtarzać ćwiczenia i zaznajamiać swoje pociechy z dźwiękami muzyki klasycznej.
 
Muzyka klasyczna niezwykle korzystnie wpływa na całościowy rozwój dziecka, począwszy już od życia płodowego. Rozwija inteligencję, percepcję, poprawia jakość snu, aktywuje mózg, a z drugiej strony wycisza i redukuje poziom stresu. Aby muzyka przyniosła jak najwięcej korzyści powinna pojawić się w życiu dziecka jak najwcześniej. Liczne badania i ich wyniki pokazują, że dzieci już od niemowlęctwa reagują na muzykę, co przyczynia się znacznie do rozwoju języka, wspiera funkcje poznawcze, uwagę, koncentrację czy percepcję wzrokowo-ruchową.
 
Paula od lat zajmuje się prowadzeniem zajęć muzycznych dla dzieci. Jest muzykiem, pedagogiem, muzykoterapeutą. Podczas zajęć wykorzystuje wiele metod, korzystając z pedagogiki Dalcroze’a, Orffa czy Gordona, a także opierając się na własnych, autorskich ćwiczeniach. W trakcie muzycznych spotkań z dziećmi korzysta z różnorodnej, wartościowej muzyki, piosenek czy znanych melodii. Podkreśla jednak, że to właśnie muzyka klasyczna niesie ze sobą najwięcej treści, jest niezwykle lubiana przez dzieci, które bardzo żywo na nią reagują, niezależnie od wieku. Dodatkowo rozwija zdolności muzyczne, uwrażliwia na dźwięki otaczającego nas świata, stanowi początki edukacji muzycznej.

iNFORMACJE O ZAJĘCIACH:

Termin zajęć: czwartki godz. 10:00 (w przypadku dużego zainteresowania mogą być dwie grupy 9:20 i 10:15)

Dla kogo: Dzieci od 6 mc – 3 lat, wraz z jednym opiekunem

Koszt uczestnictwa w cyklu zajęć: 180 zł/mc (4 spotkania)

Na wszystkie zajęcia obowiązują zapisy:
logo warsztatkowo łódź

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Najnowsze posty

warsztaty dla dzieci logo 2

Kameralna przestrzeń dla dzieci i rodziców. 

Masz pytanie? Napisz!
zabawki montessori w warsztatkowie