fbpx
zajecia dla dzieci tworcze warsztaty kroliczek

Malowanie, wycinanie, lepienie, wydzieranie to coś co dzieci kochają. Mogą w ten sposób wyrazić siebie oraz swoje emocje. Już od najmłodszych lat pociechy chętnie sięgają po kredki, farby, nożyczki. Ubrudzone farbą ręce to dodatkowa atrakcja i uśmiech dziecka. Czy zastanawialiście się jak te zabawy wpływają na rozwój i czy warto skorzystać z tego typu zajęć dla dzieci?

dlaczego warto zapisać dziecko na zajęcia twórcze?

Praca z papierem i farbą dostarczą niesamowitych wrażeń. Spontaniczna twórczość przyniesie wiele korzyści. A dobra zabawa i uśmiech dziecka będzie wisienką na torcie ;o) Kreatywne zajęcia :

  • Rozwijają wyobraźnię i kreatywność u dziecka
  • Ćwiczą motorykę małą
  • Uwrażliwiają na piękno
  • Pozwalają wyrażać siebie
  • Ułatwiają naukę pisania
  • Poprawiają koordynacji oko-ręka
  • Uczą dziecko cierpliwości
  • Pomagają budować pewność siebie

Zajęcia twórcze dla dziecka a rozwój wyobraźni

Zajęcia plastyczne czy artystyczne są fantastyczną formą spędzania czasu. Dzięki takiej aktywności dziecko ćwiczy wyobraźnię, samodzielnie poznaje i doświadcza otaczającą go rzeczywistości. Do dziecka powinien należeć wybór co stworzy i jaką techniką. Pozwólmy mu samodzielnie wybrać materiały, nie narzucajmy własnych pomysłów. Wyobraźnia dziecka jest nieograniczona, pozwólmy mu swobodnie ją rozwijać.

Motoryka Mała

Prace plastyczne są świetnym ćwiczeniem motoryki małej. Rysowanie kredkami, malowanie farbami, wycinanie, wyklejanie czy nawet wydzieranie usprawnia pracę ręki. Dzięki lepieniu, nawlekaniu dzieci ćwiczą funkcjonowanie dłoni i palców. Ruchy stają się bardziej precyzyjne i dokładne.

UWRAŻLIWIANIE NA PIĘKNO

Twórczość to sztuka. Dzieci, które od najmłodszych lat mają styczność ze sztuką są na nią bardziej wrażliwe. Szybciej docenią jej piękno, indywidualny charakter danej pracy. Dziecku łatwiej będzie dostrzec i docenić niezwykłość otaczającego go świata, przyrody.

WYRAŻANIE SIEBIE

W każdej pracy plastycznej dziecko pokazuje jakąś część siebie, swojego charakteru. Na warsztatach kreatywnych świetnie odnajdują się dzieci nieśmiałe, bardziej zamknięte w sobie. Mogą w pełni oddać się pasji tworzenia bez konieczności porozumiewania się werbalnie z otoczeniem. Mało tego, na papierze, czy innej formie artystycznej, przekazują swoje emocje, wrażenia i odczucia.

UŁATWIA NAUKĘ PISANIA

Techniki plastyczne doskonalą precyzję ruchu. Precyzja ta będzie pomocna przy nauce pisania. Rozwijanie sprawności grafomotorycznej przez szeroko rozumiane warsztaty kreatywne czy zajęcia dla dzieci jest ciekawą przygodą a nie tylko obowiązkiem. Pamiętajmy, dzieci uczą się przez zabawę.

 

POPRAWA KOORDYNACJi OKO-RĘKA

Koordynacja oko-ręka to zdolność zsynchronizowania ruchów z tym co widzimy. Zdolność ta jest niezbędna w codziennym życiu, dziecko ćwiczy ją od urodzenia. Lepienie z masy solnej, robienie kulek z papieru, nawlekanie czy stemplowanie, w łatwy i przyjemny sposób poprawia koordynację oko-ręka.

 

NAUKA CIERPLIWOŚCI

Dzieci często bywają niecierpliwe, dlatego warto od najmłodszych lat tę cierpliwość ćwiczyć. Choć tworzenie to świetna zabawa, to czekanie aż farba wyschnie czy masa solna zastygnie, może być trudne dla dziecka. Kreatywne zabawy nauczą dziecko nie tylko cierpliwości ale i staranności. Wszelkie wydzieranki, przeplatanki w przyjemny sposób pomogą pracować nad cierpliwością i skupieniem.

 

PEWNOŚĆ SIEBIE PODCZAS ZAJĘĆ DLA DZIECI

Podczas zajęć dziecko tworząc wyraża siebie. Ważne jest, aby mogło robić to swobodnie, bez narzucanych pomysłów, naszej wizji i tego, że tak ma być, bo słońce jest zawsze żółte a niebo niebieskie. Pozwólmy dziecku wyjść poza schemat. Dziecko, które samodzielnie może odkrywać i łączyć różne faktury, techniki kolory otwiera się na świat, na nowe możliwości. Buduje tym samym pewność siebie.

zapraszamy na kreatywną przygodę.

Zajęcia dla dzieci Kreatywna Przygoda to zajęcia plastyczno – projektowe. Święta Wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami, dlatego serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 2,5l – 6l na edycję świąteczną. Podczas warsztatów dzieci samodzielnie stworzą niepowtarzalne dekoracje świąteczne, wianki wielkanocne, pisanki. Święta ozdobione własnoręcznie wykonanymi dziełami będą jeszcze piękniejsze, a uśmiech nie zejdzie z buzi pociechy :).

Na wszystkie zajęcia obowiązują zapisy:

Najnowsze posty

spis warsztatów dla dzieci w łodzi

Warsztaty Świąteczne dla dzieci

Zbliża się najpiękniejszy okres w roku – Święta Bożego Narodzenia. Przyjdźcie do nas, aby poczuć magię Świąt, stworzyć wspaniałe pamiątki i świetnie się bawić. Poniżej…

Czytaj dalej»
zabawa dla dzieci na zakończenie lata

Barbie Party czyli zakończenie lata

Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 4-7 oraz 8 – 12 lat na wyjątkową zabawę w stylu Barbie! Zabawa dla dzieci barbie  Super-wystrzałowa Mega-różowa Jedyna-takaimpreza na pożegnanie lata .…

Czytaj dalej»

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

KATEGORIE

Kategorie
warsztaty dla dzieci logo 2

Kameralna przestrzeń dla dzieci i rodziców. 

Masz pytanie? Napisz!
zabawki montessori w warsztatkowie